Column MN - Column MN 81 - De waarheid van iets

Column MN

Column MN 81 - De waarheid van iets

“Een kunstenaar stelt vragen, een gelovige zoekt antwoord.” Het is een grijze herfstdag en het miezert. De regisseur en ik zitten in de auto en zijn onderweg naar het theater voor de eerste try out. Hij heeft weinig met geloof, hij heeft ook weinig behoefte aan antwoorden. Het stellen van vragen vindt hij meer van nut. “In voorstellingen stel ik vraagstukken aan de kaak, ik wil bepaalde zaken bespreekbaar maken, maar niet doormiddel van het geven van antwoord. Dat is aan de mensen zelf.”

De radio staat aan. “Wat wil je weten?” vraagt de presentator. “Nou…hoe, wat en waarom?”, klinkt het wanhopige antwoord. De context van het gesprek ontgaat me. Enkel deze vraag en dit antwoord krijg ik mee. Hoe, wat en waarom? Waarom zijn wij op aarde? Hoe is de wereld ontstaan? Wat is het nut van het leven? Waarschijnlijk waren het niet deze vragen die de nu in snikken uitgebarsten man wilde stellen. Maar het zijn wel drie vragen waar je een heel leven mee kunt vullen. Vragen die je wanhopig kunnen maken, vragen waarover je oneindig veel boeken zou kunnen schrijven, vragen waarover je prachtige voorstellingen kunt maken. Maar vooral vragen waarop je als mens antwoord wilt krijgen.

“Natuurlijk heb ik wel vragen,”gaat de regisseur verder, “maar het antwoord daarvan ligt buiten mijn bereik.” Zelfs als je gezegend bent met een boven gemiddeld werkend stel hersens, is een mens nog niet in staat het antwoord op de hoe, wat en waarom vragen te geven. Wij komen als mensheid een eind met onze mooie volzinnen en prachtig geformuleerde en wetenschappelijk onderbouwde antwoorden, maar hoe diep we ook op deze vragen ingaan, er komt een punt waarop zelfs de ratio niet verder kan, nog voordat de waarheid gevonden is. Het laatste stuk naar de hoe, wat en waarom antwoorden is enkel te overbruggen met geloof, wat de Van Dale (de internetversie in elk geval) definieert als ‘het vertrouwen in de waarheid van iets’.

Kredietcrisis, oorlogen, en gruwelijkheden die wij onmenselijk noemen, maar wel uit de mens voortkomen, we horen er dagelijks van en hebben onze vragen. We zoeken naar antwoorden, terwijl er enkel meer vragen bij komen. Antwoorden lijken misschien buiten ons bereik te liggen. Maar gelukkig hebben wij vertrouwen in De Waarheid.

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Zaad

Bagage voor onderweg

De weg door het leven is voor iedere gelovige uniek. Hoe bijzonder is het dat je die weg mag gaan samen met je Verlosser, de Heere Jezus Christus. Hij geeft je daarbij allerlei zekerheden mee vanuit Zijn Woord. Enkele van die zekerheden komen kort en bondig in dit boekje naar voren. De stukjes waarin dat gebeurt, zijn bemoedigend en geven je vastigheid in je geloof in Degene aan Wie je toebehoort. Hij gaat altijd met je mee!

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Bagage voor onderweg'

Tweemaal bij name genoemd

Er staan in de Bijbel diverse geschiedenissen waarin mensen door God geroepen worden. In sommige gevallen horen mensen letterlijk de stem van God Die hun naam uitspreekt. Er zijn zeven personen die zelfs tweemaal bij name geroepen worden door God.
Denk aan Abraham die op het moment dat hij bereid is zijn zoon te offeren, tweemaal geroepen wordt: "Abraham, Abraham!". Of denk aan dat moment dat Maria aan de voeten van de Heere Jezus naar Zijn woord zit te luisteren en Martha vindt dat zij veel te veel werk moet doen. De Heere zegt tegen haar: "Martha, Martha, u bent bezorgd en maakt u druk over veel dingen". Ook is er die indrukwekkende gebeurtenis op de weg naar Damascus als de verheerlijkte Heere zegt: "Saul, Saul, waarom vervolgt u Mij?".
Behalve mensen worden ook de Heere Jezus, God en Jeruzalem tweemaal aangesproken: “Heere, Heere”, “Jeruzalem, Jeruzalem” en “Mijn God, Mijn God”.

Meer info & bestellen 'Tweemaal bij name genoemd''