Historisch record: Bijbel in eigen taal voor 6 miljard mensen beschikbaar

Historisch record: Bijbel in eigen taal voor 6 miljard mensen beschikbaar

Momenteel is voor 6,1 miljard mensen de complete Bijbel in hun eigen taal beschikbaar. Nooit eerder in de geschiedenis waren dat er zoveel.

Dit aantal groeide afgelopen jaar (2024) met 100 miljoen mensen: zij spreken één van de 74 talen waarin de Bijbel of een deel ervan voor het eerst verscheen. Ook dat is een nieuw record. Dat meldt het onlangs verschenen rapport van United Bible Societies (UBS), het samenwerkingsverband van de 155 Bijbelgenootschappen.

De complete Bijbel is per 1 januari 2025 beschikbaar in 769 talen. Daarnaast is het Nieuwe Testament nu in 1.755 talen beschikbaar, en Bijbelgedeelten in 1.348 talen. In 3.526 van de circa 7.400 talen is nog geen enkel Bijbelgedeelte vertaald. In zestien talen kwam in 2024 de complete Bijbel beschikbaar. Sinds 2018 werkt de UBS eraan om in 2038 1.200 nieuwe Bijbelvertalingen afgerond te hebben. Inmiddels zijn bijna 200 klaar; aan 425 wordt gewerkt.

Bijbel bereikt mensen wereldwijd steeds vaker digitaal
Wereldwijd werden in 2024 ongeveer evenveel Bijbeledities verspreid als in 2023. 22,5 miljoen mensen kregen een complete Bijbel in bezit en het online Bijbelgebruik blijft volgens UBS groeien. Het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap verspreidde wereldwijd 304.000 Bijbeluitgaven, merendeels voor de jongste generaties.

In totaal verspreidden de Bijbelgenootschappen 150 miljoen gedrukte Bijbeledities (in 2023: 152 miljoen). Naast complete Bijbels betrof het 8,6 miljoen Nieuwe Testamenten en 118,9 miljoen deeluitgaven. Wat opvalt in het UBS-rapport is dat de Bijbel voor het eerst in de geschiedenis vaker online werd verspreid (25,9 miljoen downloads) dan in druk (22,5 miljoen exemplaren).

Piek in Midden- en Zuid-Amerika
Net als in 2023 werden de meeste Bijbels verspreid in Midden- en Zuid-Amerika, aldus het UBS-rapport. Daar kregen 8 miljoen mensen de beschikking over een complete gedrukte Bijbel en 19,7 miljoen mensen downloadden de Bijbel. Ook in dit werelddeel droeg het NBG bij aan deze resultaten. Alleen al in Brazilië werden met NBG-steun 78.000 Bijbeledities verspreid. Wereldwijd steunde het NBG 80 projecten voor kinderen, jongeren en volwassenen. Via die projecten werden ruim 304.000 Bijbeluitgaven verspreid. (Bron: NBG- Bijbelgenootschap.nl)

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Zaad

Bagage voor onderweg

De weg door het leven is voor iedere gelovige uniek. Hoe bijzonder is het dat je die weg mag gaan samen met je Verlosser, de Heere Jezus Christus. Hij geeft je daarbij allerlei zekerheden mee vanuit Zijn Woord. Enkele van die zekerheden komen kort en bondig in dit boekje naar voren. De stukjes waarin dat gebeurt, zijn bemoedigend en geven je vastigheid in je geloof in Degene aan Wie je toebehoort. Hij gaat altijd met je mee!

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Bagage voor onderweg'

Tweemaal bij name genoemd

Er staan in de Bijbel diverse geschiedenissen waarin mensen door God geroepen worden. In sommige gevallen horen mensen letterlijk de stem van God Die hun naam uitspreekt. Er zijn zeven personen die zelfs tweemaal bij name geroepen worden door God.
Denk aan Abraham die op het moment dat hij bereid is zijn zoon te offeren, tweemaal geroepen wordt: "Abraham, Abraham!". Of denk aan dat moment dat Maria aan de voeten van de Heere Jezus naar Zijn woord zit te luisteren en Martha vindt dat zij veel te veel werk moet doen. De Heere zegt tegen haar: "Martha, Martha, u bent bezorgd en maakt u druk over veel dingen". Ook is er die indrukwekkende gebeurtenis op de weg naar Damascus als de verheerlijkte Heere zegt: "Saul, Saul, waarom vervolgt u Mij?".
Behalve mensen worden ook de Heere Jezus, God en Jeruzalem tweemaal aangesproken: “Heere, Heere”, “Jeruzalem, Jeruzalem” en “Mijn God, Mijn God”.

Meer info & bestellen 'Tweemaal bij name genoemd''