Het Evangelie Via Internet

Het Evangelie Via Internet

Internet is - ook in ons land - een snel opkomend medium. Van regeringswege worden internetactiviteiten gepromoot en deels gefinancierd. Op school wordt de jeugd er van kleins af aan vertrouwd mee gemaakt. De ontwikkelingen gaan razendsnel. Het begrip ‘internet’ krijgt een steeds ruimere betekenis, bijvoorbeeld door toepassingen via radio/tv en (mobiele) telefonie (WAP). De UMTS-frequenties die daarin een rol spelen zijn onlangs voor grote sommen gelds geveild.

Overheden en bedrijven trekken steeds meer geld uit voor automatisering en communicatie. Ook de omroepen houden zich intensief bezig met ‘internet’. De EO bijvoorbeeld heeft begin 2000 een miljoen gulden apart gezet om bezig te zijn met het ‘net’.

AMEN 34 - Keyboard met bril Het is dus uitermate belangrijk om als christenen aanwezig te zijn op het internet en ook om via dit medium de Bijbelse boodschap uit te dragen

Onderzoek

Uit een rapport van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) over ‘secularisatie en alternatieve zingeving in Nederland’ blijkt, dat de Nederlander enerzijds los wil komen van de kerk, maar anderzijds niet los van God.

Mensen zoeken steeds meer naar ‘individuele’ oplossingen om hun geloof te beleven. Daarom is en wordt de communicatie via het internet - hoeveel nadelen er wellicht te bedenken zijn - één van de meest belangrijke middelen om het Evangelie en de Bijbelse waarden en normen uit te dragen.

De kansen grijpen!

De opkomst van de communicatiemaatschappij is onstuitbaar. Door actief op het internet aanwezig te zijn kan geprobeerd worden zoveel mogelijk mensen met de boodschap van de Here Jezus Christus te bereiken. Hoewel op dit moment nog niet iedereen een computer heeft en gebruik maakt van het internet, staat Nederland op de tweede plaats van de landen die het meeste internet gebruiken. We staan nog maar aan het begin van de ontwikkelingen in Nederland. In Amerika bijvoorbeeld worden momenteel miljoenen dollars geinvesteerd door christenen (particulieren, kerken en zakenlieden) in de ondersteuning van christelijke websites. Er wordt hard gewerkt aan de technische ontwikkelingen, en het gaat razendsnel. Evenals als radio, tv en telefoon, zullen ook de (ver)nieuw(d)e communicatiemiddelen in korte tijd ingeburgerd zijn. En het is zaak om het goede eruit te halen en dienstbaar te maken aan de verkondiging van het Evangelie en de verspreiding van Gods Woord.

AMEN

Wij hebben al geruime tijd een website op het internet: http://www.amen.nl. Tot nu toe werken we niet echt actief met de site. De inhoud van AMEN staat erop te lezen, een korte inleiding op de artikelen, alsmede wat algemene informatie. Toch hebben we gemerkt, dat velen de site inmiddels vonden. Regelmatig ontvangen we via onze website vragen, opmerkingen, aanmeldingen van nieuwe abonnees, etc.

Het komende jaar willen we graag méér met de site gaan doen. Het ligt in de bedoeling een Electronic Magazine, kortweg E-zine (spreek uit: iezin), te maken. De site wordt daarom zowel grafisch als technisch aangepast. Er komt ruimte voor berichtgeving, verwijzing naar interessante links, Bijbelstudiemateriaal, internet-info, opmerkelijke zaken, etc., en natuurlijk vooral ook evangelisatie. De plannen liggen klaar om speciaal voor evangelisatie nog een aparte website te ontwikkelen. Er zijn legio mogelijkheden om de blijde boodschap te verkondigen op het web. Op de site worden ook de artikelen uit AMEN geplaatst, zowel uit oude nummers als uit de nieuwste AMEN. Via een speciale mogelijkheid (‘log in’) kunnen abonnees toegang krijgen tot deze artikelen, die ze dan ook kunnen downloaden voor eigen gebruik. In het eerste nummer van 2001 zullen we de mogelijkheden verder op een rijtje zetten. Ook willen we graag interactie tot stand brengen tussen de website en het blad, zodat het één een waardevolle aanvulling kan zijn op het andere. Bedenk hierbij dat het blad slechts een paar keer per jaar verschijnt en dat de inhoud van de website dagelijks worden kan vernieuwd, zodat er in principe elke dag over vragen en opmerkingen over de Bijbel gecommuniceerd kan worden.

Uiteraard levert dit alles meer werk op en zijn daar de nodige kosten aan verbonden (denk aan apparatuur, kantoorvoorzieningen, telefoonkosten, personele kosten, ontwikkelingskosten, reclamekosten, enz.). Om deze nieuwe vorm van verspreiding van Gods Woord te benutten, hebben wij uw gebeden en financiële hulp dringend nodig. Misschien mag deze ontwikkeling een plaatsje krijgen op uw gebedslijst. Bij dit nummer vindt u een acceptgiro waarmee u een Kerstgift over kunt maken ter ondersteuning van deze nieuwe initiatieven. We willen deze speciale Kerstactie van harte bij u aanbevelen. Nogmaals, internet is het medium van deze tijd, dat steeds meer gebruikt gaat worden, vooral door de jonge(re) generatie. Via de elektronische snelweg zijn in potentie miljoenen mensen te bereiken. Of wij ze bereiken hangt mede af van onze vindingrijkheid en inspanning. Willen wij hen bereiken, dan moeten wij daar nu aan werken! Bovenal is het een geestelijke zaak waarvoor wij ons geheel afhankelijk stellen van onze Heer en Heiland.

Wees daarom een gulle gever of geefster, ook al maakt u zelf misschien geen of weinig gebruik van internet. Er zijn genoeg mensen om ons heen die dat wel doen en wij willen hen graag bereiken met de heerlijke boodschap van Gods Woord.

Helpt u mee?

Vul de girokaart vandaag nog in en stuur ‘m op; alvast heel hartelijk bedankt voor uw liefdevolle gave!

Namens bestuur en medewerkers van AMEN,
Peter Slagter

Bijzondere bijdragen

Er zijn ook andere mogelijkheden om dit initiatief te ondersteunen. Daarbij valt o.a. te denken aan:

Kortom: mogelijkheden genoeg om dit belangrijke evangelisatiewerk te ondersteunen! Nogmaals: van harte bij u aanbevolen.

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Zaad

Bagage voor onderweg

De weg door het leven is voor iedere gelovige uniek. Hoe bijzonder is het dat je die weg mag gaan samen met je Verlosser, de Heere Jezus Christus. Hij geeft je daarbij allerlei zekerheden mee vanuit Zijn Woord. Enkele van die zekerheden komen kort en bondig in dit boekje naar voren. De stukjes waarin dat gebeurt, zijn bemoedigend en geven je vastigheid in je geloof in Degene aan Wie je toebehoort. Hij gaat altijd met je mee!

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Bagage voor onderweg'

Tweemaal bij name genoemd

Er staan in de Bijbel diverse geschiedenissen waarin mensen door God geroepen worden. In sommige gevallen horen mensen letterlijk de stem van God Die hun naam uitspreekt. Er zijn zeven personen die zelfs tweemaal bij name geroepen worden door God.
Denk aan Abraham die op het moment dat hij bereid is zijn zoon te offeren, tweemaal geroepen wordt: "Abraham, Abraham!". Of denk aan dat moment dat Maria aan de voeten van de Heere Jezus naar Zijn woord zit te luisteren en Martha vindt dat zij veel te veel werk moet doen. De Heere zegt tegen haar: "Martha, Martha, u bent bezorgd en maakt u druk over veel dingen". Ook is er die indrukwekkende gebeurtenis op de weg naar Damascus als de verheerlijkte Heere zegt: "Saul, Saul, waarom vervolgt u Mij?".
Behalve mensen worden ook de Heere Jezus, God en Jeruzalem tweemaal aangesproken: “Heere, Heere”, “Jeruzalem, Jeruzalem” en “Mijn God, Mijn God”.

Meer info & bestellen 'Tweemaal bij name genoemd''