EU: Voor de bühne!

EU: Voor de bühne!

Wie sommige politici hoort spreken over de ‘zegeningen’ van de Europese Unie, heeft het zich vast wel eens afgevraagd: geloven ze zelf wat ze zeggen? Het voor sommigen wellicht verbijsterende antwoord op die vraag is onlangs geven door iemand uit onverwachte hoek!

Off the record

Onder deze titel schreef P&W-presentator Paul Witteman een column in de VARA-gids. “Politici zijn na afloop van een televisie-uitzending een stuk openhartiger dan tijdens de opname”, zo begint hij zijn stuk voorzichtig. Als hij een voorbeeld geeft van wat politici met volle overtuiging in de uitzending beweren ‘met stemverheffing en met de vuist op tafel’ wordt zijn toon grimmiger: “Dat is een leugen”.

Hij rept er zelf niet over in zijn column, maar het kan niet anders of de 65-jarige oude rot in het vak is behoorlijk gefrustreerd. Zijn leven lang opererend als volwaardig lid van de ‘linkse kerk’, moet Witteman nu tijdens de laatste uitzendingen bekennen: sommige van zijn roodgekleurde vrienden doen het allemaal voor de bühne!

Invloed

De vraag was simpel: hebben de 26 Nederlandse Europarlementariërs (van totaal 751) ook maar de geringste invloed op het beleid van de Europese Unie? Antwoord in de uitzending: JA. Antwoord na de uitzending, schoorvoetend en onder het genot van een drankje: NEE! Logisch natuurlijk, want op de bühne ben je toneelspeler en achter de schermen mag je jezelf zijn. Witteman komt derhalve vertwijfeld tot de conclusie dat ‘de gang naar de stembus deze keer eigenlijk zinloos is’. Hij zal zelf dan ook niet gaan stemmen, bekent hij aan het slot van zijn column.   

Uitbrander

Het kwam hem later in de uitzending van Pauw & Witteman (dinsdag 20 mei) op een uitbrander van ras-eurofiel Alexander Pechtold (D66) te staan. Hij vindt namelijk dat opiniemakers als Witteman juist wel moeten gaan stemmen… al was het maar blanco. In de daaropvolgende discussie met SP-leider Roemer ageerde Pechtold verbeten, ogen wijd open en met kille blik op eurosceptische tegenwerpingen.

Pim Fortuyn

Saillant detail is dat even vóór de uitzending van Pauw & Witteman in het programma Altijd Wat een nooit eerder getoond interview uit 2002 met wijlen Pim Fortuyn werd uitgezonden… over Europa.  Daarin zegt hij: “Als premier zal ik vurig voor uitbreiding van Europa pleiten, vooral vanwege de veiligheid en stabiliteit, maar ik zal het prijskaartje erbij doen”. Referenda blijken een belangrijke pijler te zijn voor Pim Fortuyn. Hij noemt Europa een uniek politiek project dat door de Europese bevolking moet worden gedragen. ‘’Als dat niet zo is, zullen we nog meemaken dat wat we hebben opgebouwd, uiteen valt. Het cement zal toch moeten zijn dat de mensen voelen dat de verschillende volkeren bij elkaar horen’’. 

Tegen beter weten in zou je de man postuum nog profeet noemen, want in die fase zijn we nu zo langzamerhand terecht gekomen. De EU toont zich meer en meer een gebouw zonder fundament, want steeds minder draagvlak onder de bevolking(en). Oftewel: een huis, gebouwd op zand. En als dat zo is, mag je je zorgen maken, want stel er komen slagregens en stormwinden…

(Lees hier 20 redenen waarom Nederland uit de EU zou kunnen gaan)

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Zaad

Bagage voor onderweg

De weg door het leven is voor iedere gelovige uniek. Hoe bijzonder is het dat je die weg mag gaan samen met je Verlosser, de Heere Jezus Christus. Hij geeft je daarbij allerlei zekerheden mee vanuit Zijn Woord. Enkele van die zekerheden komen kort en bondig in dit boekje naar voren. De stukjes waarin dat gebeurt, zijn bemoedigend en geven je vastigheid in je geloof in Degene aan Wie je toebehoort. Hij gaat altijd met je mee!

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Bagage voor onderweg'

Tweemaal bij name genoemd

Er staan in de Bijbel diverse geschiedenissen waarin mensen door God geroepen worden. In sommige gevallen horen mensen letterlijk de stem van God Die hun naam uitspreekt. Er zijn zeven personen die zelfs tweemaal bij name geroepen worden door God.
Denk aan Abraham die op het moment dat hij bereid is zijn zoon te offeren, tweemaal geroepen wordt: "Abraham, Abraham!". Of denk aan dat moment dat Maria aan de voeten van de Heere Jezus naar Zijn woord zit te luisteren en Martha vindt dat zij veel te veel werk moet doen. De Heere zegt tegen haar: "Martha, Martha, u bent bezorgd en maakt u druk over veel dingen". Ook is er die indrukwekkende gebeurtenis op de weg naar Damascus als de verheerlijkte Heere zegt: "Saul, Saul, waarom vervolgt u Mij?".
Behalve mensen worden ook de Heere Jezus, God en Jeruzalem tweemaal aangesproken: “Heere, Heere”, “Jeruzalem, Jeruzalem” en “Mijn God, Mijn God”.

Meer info & bestellen 'Tweemaal bij name genoemd''