Onderwijs...

Onderwijs...

Aan de voeten van Gamaliël

Deze Farizeeër wordt twee keer genoemd in Handelingen. Hij genoot als Wetgeleerde aanzien en was in ere bij het hele volk, zo lezen we in Handelingen 5:34. Als Paulus later in Handelingen 22:3 een opsomming geeft van zijn vroegere leven, zegt hij: “Ik ben een Joodse man, geboren te Tarsus in Cilicië, maar opgevoed in deze stad en aan de voeten van Gamaliël op de meest nauwgezette wijze onderwezen in de wet van de vaderen, een ijveraar voor God zoals u heden allemaal bent.” Dat klinkt indrukwekkend; hij heeft de hoogste opleiding genoten en bezit de beste papieren. Als je was opgeleid aan de voeten van Gamaliël dan wist je wat van Gods Woord over de wet en de profeten!
De naam Gamaliël betekent: God is mijn beloning, of: Voordeel van God.
Mooie passende naam is dat, want als je de wet goed bestudeert, dan kun je niet anders dan tot de conclusie komen dat God een genadig God is waar de mens alleen maar voordeel van kan hebben. Maar met de wet en de profeten had God nog lang niet alles bekendgemaakt. Er waren vele profetieën die nog vervuld moesten worden. Bijvoorbeeld die van de Messias, die al eeuwen werd verwacht. Hij is al in Genesis 3:15 voor het eerst aangekondigd.

Aan de voeten van Jezus

Als 400 jaar na Maleachi de Verlosser dan eindelijk geboren wordt, komt Hij met veel aanvullende informatie. Als je na Gamaliël aan de voeten van Jezus ging zitten en je verder liet opleiden, dan kwam je heel wat meer aan de weet. Het Koninkrijk der hemelen kwam eraan, daarom moesten de Joden zich bekeren. Maar deze Vervuller van Gods beloften ging plotseling in gelijkenissen spreken toen bleek dat de Joden als collectief Hem niet moesten (Mark. 4:10-12). Ja, genezen worden of gratis brood en vis, dat was mooi, maar Hem eren als Gods Zoon kwam niet in hen op (vgl. Joh. 6:66). Er groeide haat en de godsdienstige leiders maakten plannen om Hem uit de weg te ruimen. Hij vormde een bedreiging voor hun gevestigde orde en hun positie. Ogenschijnlijk liep het met de Verlosser helemaal mis. Zouden de sceptici gelijk krijgen? Hij werd geen koning van het aangekondigde koninkrijk op aarde en eindigde zijn leven met de smadelijkste dood. Gods grote, ingenieuze plan leek in de versukkeling te raken, maar de oplettende Bijbelvorser weet dat alles volgens Gods plan is gegaan. Na Zijn opstanding werd Israël het heil opnieuw aangeboden, maar zij hebben het (lees: Hem) niet aangenomen, zodat Paulus aan het einde van Handelingen de conclusie bekendmaakt: “Laat het u dan bekend zijn dat de zaligheid van God aan de heidenen gezonden is, en die zullen luisteren” (Hand. 28:28).

Aan de voeten van Paulus

De apostel kwam als gevangene in Rome en daar werden aan hem laatste feiten van Gods plan geopenbaard. Dit was een complete verrassing. Niemand wist er iets van.
Alles wat hij van God te horen kreeg, bleek onderdeel te zijn van een plan dat al vóór de grondlegging der wereld gemaakt was. God had het al die duizenden jaren voor Zichzelf gehouden en niets ervan bekend gemaakt, tot het juiste moment.

Als wij dus nu willen weten wat voor ons in deze genade-periode van belang is, dan moeten we zitten aan de voeten van Paulus. Willen we dingen weten over Gods plan met Israël en de Verbonden, dan moeten we bij Gamaliël zijn en willen we bijzonderheden weten over het Koninkrijk der hemelen, dan moeten we echt aan de voeten van Jezus zitten en goed luisteren. Maar beiden reppen met geen woord over het geheimenis van de Gemeente, die het Lichaam van Christus is.
En dat is voor ons nu juist zo belangrijk! In zijn zeven gevangenschapsbrieven wordt beschreven, dat wij in deze genade-periode huisgenoten van God geworden zijn, volgens Efeziërs 2:19 en Kol.1:13. Wij zijn hemelburgers, met Christus gezeten aan Gods rechterhand. Onvoorstelbaar heil!

God openbaart Zijn plannen stap voor stap!

Na hen die zaten aan de voeten van Gamaliël en vervolgens aan de voeten van Jezus, zitten wij nu aan de voeten van Paulus om te luisteren naar het Woord van God, bestemd voor deze tijd!

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Licht

De wetenschap zegt dat licht de zichtbare en maakbare vorm van elektromagnetische straling is. Het ontstaat uit atomen die een aanzienlijke hoeveelheid energie bevatten. Wanneer deze atomen hun energie afgeven, stralen ze licht uit.

In dit Bijbelstudieboekje willen we ons echter niet zozeer richten op het natuurverschijnsel 'licht'. Daarover is al veel geschreven. In plaats daarvan gaan we dieper in op de overdrachtelijke betekenis van het geestelijk licht. Centraal staan daarbij de woorden van de Heiland Zelf, Die in Johannes 8:12 zegt: "Ik ben het Licht van de wereld; wie Mij volgt, zal beslist niet in de duisternis wandelen, maar zal het licht van het leven hebben".

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Het Wonder van het Licht'

MOZES

Mozes heeft een belangrijke plaats in het plan van God. Zijn naam komt meer dan achthonderdvijftigmaal voor in de Bijbel. Er is niemand in de Bijbel tot wie de HEERE zo vaak en veel gesproken heeft. Zijn lange leven is verdeeld in drie perioden van veertig jaar. Aan het einde van zijn leven mocht hij zijn volk tot aan de grens van het beloofde land brengen.
Mozes wordt onder meer genoemd: de man Gods, Zijn dienaar, Zijn uitverkorene en profeet. God sprak "tot Mozes van aangezicht tot aangezicht, zoals een man met zijn vriend spreekt" (Exod. 33:11a). En andersom noemde Mozes de HEERE: Mijn God!

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'MOZES'

De NAMEN in de Bijbel - 3e druk

In de Bijbel hebben namen een belangrijke betekenis. Vaak leren zij ons iets over het wezen en de aard van een persoon of een plaats. Bijbelse geschiedenissen krijgen meer 'kleur' wanneer we de betekenis kennen van de namen, die er in voorkomen.

Een 'saai' hoofdstuk als Genesis 5 gaat opeens leven. We begrijpen misschien iets meer van de grootte en het karakter van Abrahams geloof in Genesis 22, als we weten wat de betekenis is van Moria. De geschiedenis van de geboorte van Benjamin (Genesis 35) blijkt, wanneer we de betekenis van de namen in dit gedeelte onderzoeken, een grote profetische diepgang te hebben met betrekking tot de Heere Jezus Christus, Die ook in Bethlehem (= broodhuis) geboren werd ...

Zo zijn er vele voorbeelden te noemen, waarbij de betekenis der namen meer zicht geeft op de rijke inhoud van Bijbelse geschiedenissen. Met dit boek kunt u het zelf ontdekken.

Dit is inmiddels de derde druk van deze unieke uitgave!

  • Met een complete lijst met alle namen in het Oude en Nieuwe Testament; 
  • Voorzien van de Hebreeuwse en Griekse grondtekst (en de uitspraak daarvan);
  • De namen van God staan in de spelling van de Statenvertaling, de Herziene Statenvertaling, de NBG-’51-vertaling en de NBV;
  • Elke naam is voorzien van een betekenis, dan wel waarschijnlijke betekenis; 
  • Inclusief een complete lijst met alle schriftplaatsen waar de namen voorkomen, waar nodig uitgesplitst in verschillende personen, plaatsen, etc.;
  • Prachtige en stevige uitvoering;
  • Mooi om te hebben, maar ook heel mooi om weg te geven!

Meer info & bestellen 'De NAMEN in de Bijbel''